Zaregistrujte se u nás a získejte 10% slevu na jakékoliv doplňky stravy!

B KOMPLEX Forte

290 Kč
Možnosti doručení

90 veganských kapslí s obsahem funkčního množství všech 8 vitamínů skupiny B pro správnou funkci organismu, imunitního systému a účinně podporuje zdravou kůži, vlasy a nehty.

vegan2natural4haccp6coa2

Detailní informace

Detailní popis produktu

K čemu lidé B Komplex používají

B KOMPLEX Forte

Zlepšení stavu organismu a imunity

B KOMPLEX Forte

Zlepšení stavu imunity

B KOMPLEX Forte

Zlepšení stavu vlasů, nehtů a kůže

B KOMPLEX Forte

Zvýšení množství červených krvinek

B KOMPLEX Forte

Zlepšení nervového systému, srdce a psychiky

B KOMPLEX Forte

Zvýšení energie

Doporučené dávkování

1 kapsle denně

Složení

Účinná látka
Množství v 1 kapsli
RHP* v 1 kapsli
Vitamín B₁ (thiamin mononitrát)
30 mg
2 727%
Vitamín B₂ (riboflavin)
10 mg
714%
Vitamín B₃ (niacin)
50 mg
313%
Vitamín B₅ (kyselina pantothenová)
100 mg
1 667%
Vitamín B₆ (pyridoxin hydrochlorid)
20 mg
1 429%
Vitamín B₇ (biotin)
500 μg
1 000%
Vitamín B₉ (kyselina listová)
1 mg
500%
Vitamín B₁₂ (kyanokobalamin)
500 μg
20 000%
Citrónová kůra
35mg
-

*RHP - Referenční hodnoty příjmu vitamínů a minerálních látek

1 Kapsle obsahuje

VItamín B₁ (thiamin mononitrát), vitamín B₂ (riboflavin), vitamín B₃ (niacin), vitamín B₅ (kyselina pantothenová), Vitamín B₆ (pyridoxin hydrochlorid), vitamín B₇ (biotin), vitamín B₉ (kyselina listová), vitamín B₁₂ (kyanokobalamin), citrónová kůra, veganské kapsle (HPMC)

 

Efekt účinných látek

Vitamín B₁ (thiamin mononitrát)
Thiamin je nezbytný pro metabolismus sacharidů. Pomáhá přeměňovat sacharidy, zejména glukózu, na energii, kterou tělo potřebuje pro normální fungování. Má také vliv na správnou funkci svalů. Pomáhá uvolňovat energii z glukózy, což je klíčové pro pohyb svalů.

Vitamín B₂ (riboflavin)
Riboflavin má antioxidantní vlastnosti, což znamená, že pomáhá chránit buňky před poškozením způsobeným volnými radikály. Má také vliv na udržení zdravé kůže, sliznic a vlasů. Jeho nedostatek může vést k suché a trhlinaté kůži, a může také ovlivnit sliznice úst, očí a genitálií.

Vitamín B₃ (niacin)

Tento vitamín je důležitý k uvolňování energie ze sacharidů, což vede ke snížení vyčerpání a únavy. Má spoluúčast na řízení hladiny krevního cukru, udržování zdravé kůže, správnou funkci nervového systému a zažívacího traktu. Dále napomáhá udržovat zdravý mozek a správnou funkci psychiky. 

Více informací o niacinu v našem článku

Vitamín B₅ (kyselina pantothenová)
Kyselina pantothenová je nezbytná pro energetický metabolismus. Je součástí koenzymu A, což je molekula, která hraje klíčovou roli v přeměně sacharidů, tuků a bílkovin na energii. Je také důležitá pro správné fungování nervového systému. Spolupracuje na tvorbě neurotransmiterů, které jsou nezbytné pro komunikaci mezi nervovými buňkami.

Vitamín B₆ (pyridoxin chydrochlorid)
Pyridoxin je klíčový pro syntézu neurotransmiterů, což jsou chemické látky, které umožňují komunikaci mezi nervovými buňkami. Dále má také vliv na syntézu hemoglobinu, který je součástí červených krvinek a nese kyslík do tkání. Také podporuje tvorbu a regeneraci DNA a RNA.

Vitamín B₇ (biotin)
Biotin je nezbytný pro metabolismus sacharidů, tuků a bílkovin. Pomáhá přeměňovat tyto živiny na energii a podporuje normální funkci metabolismu. Může dále podporovat regulaci hladiny cukru v krvi tím, že ovlivňuje metabolismus glukózy a pomáhá zlepšovat citlivost na inzulin.

Vitamín B₉ (kyselina listová)
Kyselina listová je klíčová pro syntézu DNA, která je nezbytná pro buněčnou reprodukci a růst. Má také vliv na snižování hladiny homocysteinu v krvi. Vysoká hladina homocysteinu může být spojována se zvýšeným rizikem srdečních onemocnění.

Vitamín B₁₂ (kyanokobalamin)
Vitamín B12 je nezbytný pro tvorbu červených krvinek, které nesou kyslík do tkání těla. Je také klíčový pro správné fungování nervového systému. Je nezbytný pro syntézu DNA, což je genetický materiál, který řídí funkci buněk.

B KOMPLEX Forte

Přírodní složení

  • Bez chemie
  • Bez konzervantů
  • 100% přírodní
  • Šetrné k přírodě

Upozornění

Uchovávejte mimo dosah dětí. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu a zdravý životní styl. Neobsahuje látky dopingového charakteru. Výrobce neručí za škody vzniklé nesprávným použitím nebo skladováním. Spotřebujte do data uvedeného na obalu.  

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitamíny
Výrobce: GenX Nutrition
Počet kapslí: 90
Vegan: Ano

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: